WordPress Yandex Mail Ayarları

WordPress Yandex Mail Ayarları

Bu makalede sizlere wordpress ile yandex mail ayarlarını anlatacağım ancak ilk olarak wordpress de neden mail ayarlarına ihtiyacımız var bunu belirtmek istiyorum.

İletişim sayfasında veya her hangi bir sayfada bulunan iletişim formlarını ziyaretçiler doldurduğu zaman kendinize bunu e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Yazdığınız bir makaleye yorum yapıldığı zaman bunu gözden kaçırmamak için her yorum yapıldığında bunu kendinize e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Öncelikle yandex üzerinden bir tane e-posta hesabı açmanız gerekmektedir. Bunun için mail.yandex.com.tr adresine girip “Hesap Oluştur” butonundan ilgili adımları izleyerek yapabilirsiniz.

WordPress de smtp mail kullanabilmek için bir eklenti kurmanız gerekmektedir. Ben sürekli “WP Mail SMTP by WPForms” isimli eklentiyi kullanıyorum. İncelemek isterseniz “https://tr.wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp/” bu adreste detayları mevcut isterseniz indirebilirsiniz.

WordPress admin bölümünde Eklentiler > Yeni Ekle yolunu izleyerek eklenti galerisine ulaşabilirsiniz. Sağ üst köşede arama bölümüne “smtp” yazarak bir çok eklenti görebilirsiniz. “WP Mail SMTP by WPForms” isimli eklentiyi kurup hemen sonrasında etkinleştirip ilgili ayarları yapabiliriz.

WP Mail SMTP içerisinde ki “Settings” bölümünde aşağıda ki ekrana ulaşıyoruz.

Burada “Other SMTP” seçeneğini işaretliyoruz. Alt bölüme SMTP ayarlarını yazacağınız alan açılıyor.

SMTP Host : smtp.yandex.com.tr
Encryption : SSL
SMTP Port : 465
Auto TLS : Off
Authentication : On
SMTP Username : "Yandex Mail Adresiniz"
SMTP Password : "Mail Adresinizin Şifresi"

“Other SMTP” seçtiğiniz bölümün üst kısmında “From EMail ve From Name” alanları var. “From EMail” kısmına, “SMTP Username” alanına yazdığınız e-posta adresinizi yazmanız gerekiyor. “From Name” kısmına ise e-posta gönderiminde görünecek olan isim yazmanız gerekiyor.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra en altta bulunan “Save Settings” butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

Üst bölümde bulunna “Email Test” alanından deneme e-postası gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top